12525223_593798310768543_7343463793251418598_o

Ziemas Drifts

ZIEMAS DRIFTS ir sacensības driftā uz ledus, kuras notiek tieši tāpat , kā klasiskā formāta drifts, ierastajā sezonās laikā vasarā. Atšķirība ir trases segums un automašīnu performance. Ierasto dūmu vietā ir sniega šaltis, plato riepu vietā ir šauras radžotas riepas un automašīnas jauda ziemā nespēlē noteicošo faktoru.
Trase ”Stūri” ir izveidota uz nopludinātas pļavas un ir droša braukšanai šādos ziemīgos apstākļos, ūdens dziļums tajā ir tikai 30cm.
Ideja šāda pasākuma organizēšanai ir mudināt autobraucējus apzināti neslidināties uz ielām, bet gan visiem braukt gribētājiem ļaut izlikt savas emocijas šeit, demonstrējot meistarību drošā vidē, tas ir, slēgtā trasē, noskaidrojot kurš tad ir ledus drifta pavēlnieks!
Pasākums aizritēs pēc neierasta formāta, sākuma paredzēti treniņi, tad sekos izloze, kura aizvietos ierasto kvalifikāciju un jau no pulksten 13:00 sāksies top 64 tandēmu braucieni.
„Stūru” ledus trasē ir izvēlēti četri ātri ieskaites līkumi, kurus braucējiem būs jāveic pēc tiesnešu noteiktās trajektorijas, demonstrējot savu prasmi vadīt auto uz ledus sānslīdē.
Skatītājiem būs ko redzēt, savu dalību ir apstiprinājuši vairāki Latvijas top pro drifta piloti, kā arī būs iespēja izbraukt ar ļoti ātru drift taxi uz ledus.
Dalība sacensībās tikai aizmugures piedziņas ielas vai sporta auto, atļautās riepas ir bez radžu vai rūpnieciski ražota, radžotā ielas riepa.
Sacensību sākums dalībniekiem no 8:00(reģistrācija), kam sekos aktīvi treniņi līdz pat 13:00. reģistrācija online sūtot vēstuli ar pieteikumu ziemasdrifts@gmail.com.
Dalības maksa sacensībām ir 50,00eur.
Tandēmu braucieni no 13:00 – 17:00.
Skatītāju ērtībām pasākuma laikā darbosies kafejnīca, būs ugunskuru vietas, kur varēs sasildīties un šoreiz savu auto būs iespēja novietot stāvlaukumā no kura labi pārredzama visa trase.
Atbalsta : VALVOLINE, PKP.LV un STORENT.
Informācija par pasākumu www.facebook.com/ziemasdrifts

12484570_593798667435174_1616564784243369480_oVideo  Sporta centrs :

Ziemas driftā Baldonē uzvar igaunis; organizatori plāno vēl jaudīgāku pasākumu

Go4speed 18.01.2016 – 22:14Ziemas driftā Baldonē uzvar igaunis; organizatori plāno vēl jaudīgāku pasākumu

Foto: Kaspars DziedātājsPulcējot vairākus simtus autosporta fanu un sānslīžu tīkotāju, aizvadītajās brīvdienās īsti ziemīgos apstākļos tika veiksmīgi aizvadīts Ziemas Drifta pasākums Baldonē.Kā portālam pastāstīja Gvido Elksnis, tad sacensības ziemas driftā uz ledus Latvijā notika jau otro reizi, un tieši vienā un tajā pašā vietā – ledus trasē Stūri, Baldones novadā. Izvēle par labu šai trasei ir drošība, jo pati trase ir izveidota uz nopludinātas pļavas, kuras ūdens dziļums sasniedz 30 cm atzīmi, tādējādi pie šādiem ziemīgiem apstākļiem tā izsalst līdz zemei un ir droša braukšanai.Sacensībām bija pieteikušies 32 sportisti no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas. Jāatzīmē fakts, ka uz šo posmu ieradās titulētais EEDC un Ukrainas drifta čempions Dmitrijs Iļjuks, kā arī Latvijas Drifta čempioni Ingus Jēkabsons un Ēriks Ullas, kā arī labi daudziem zināmie igauņi Henri Puhmas un Jako Pino.


Foto: Kaspars Dziedātājs

Ledus trasē braucēji sacentās vienā klasē – gan ar ielas, gan sporta auto. Gara, slidena trase, vienādi apstākļi un līdzīgas riepas visiem konkurentiem ļāva noskaidrot, kurš šādos apstākļos būs vismeistarīgākais.

Labu sniegumu demonstrēja pirmā ziemas drifta uzvarētājs Ingus Jēkabsons, aizcīnoties līdz Top 8, kur tika pieļauta kļūdu, izbraucot par plašu līkuma ārmalā un atsitoties pret sniega valni, kas liedza turpināt sasīksti pusfinālā. Šādu kļūdu pieļāva daudzi pie līderiem pieskaitāmi braucēji.

Līdz pusfinālam aizcīnījās Artūrs Mihailos, Jānis Ciedra, Guntars Laizāns un Jako Pino. Cīņā par trešo vietu Ciedra izrādījās nedaudz pārāks par Mihailovu, bet finālā Laizāns aizraujošā cīņā piekāpās igauņu sportistam. Tādējādi par 2016.gada ziemas drifta uzvarētāju tika kronēts Jako Pino.


Foto: Kaspars Dziedātājs

”Pasākums, kuru varēja vērot arī LMT straume kanāla tiešraidē, noritēja pēc plāna, kur apbalvošana noritēja pirms tumsas iestāšanās. Taču ar to šis seriāls nebeidzas, jo organizatori jau aktīvi plāno jaunu, daudz sportiskāku un jaudīgāku ziemas pasākumu, piesaistot sporta klasi – auto ar žāģu riepām, kas ļoti līdzinās drifta braukšanai uz asfalta un ir ļoti iespaidīgi,  vērojot norisi no malas. Gaidiet jaunumus, asiniet naglas un tiekamies trasē,” nobeidz Gvido.

ZIEMAS DRIFTS 2017

lmt_Ziemas_Drifts_12febr_tv1

Vienozīmīgi labi izdevies pasākums ar 52 pilotu dalību. Kopā pasākumu vērojā klātienē 1200 skatītāju un LMT straume tiešraidi 23000 skatītāju.

 

Ziemas drifts 2017″ ledus trasē „Stūri” norisināsies trīs ieskaites klasēs:
- “Street RWD” jeb tautas klase – RWD auto ar ielas riepām ar radzēm vai ar riepām bez radzēm
- “Street 4WD” – pilnpiedziņas auto ar ielas riepām ar radzēm vai ar riepām bez radzēm
- “PRO RWD ” – RWD auto ar sporta riepām un 7 mm protektora zāģi.

16665258_798909536924085_2107552115944625412_o

 

http://www.go4speed.lv/lv/news/drifts/6589-ziemas-drifta-lielaja-finala-uzvar-ivo-cirulis/

 

“Ziemas drifts 2017″ sacensības skatāmas arī mobilajā televīzijā LMT Straume – lietotnē un internetā: http://straume.lmt.lv. Tiešraides skatītāji un drifta entuziasti aicināti piedalīties Twitter diskusijā, lietojot tēmturus #ZiemasDrifts un #LMTstraume

http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/ziemas-drifts

Tiekamies 2018 !!!